Suplementacja dla konia - co podawać koniowi?

Suplementy dla koni i odpowiednie ich dobranie jest bardzo ważne zarówno dla koni sportowych jak i rekreacyjnych. Rekomendujemy robienie koniom cyklicznych badań przez weterynarza (wyszukaj weterynarza w Twoim mieście pod tym linkiem >> LISTA WETERYNARZY), który pomoże nam ocenić czego brakuje naszemu koniowi i co dostarczyć, aby cieszył się dobrym zdrowiem i odpornością. 

Witaminy ogólne - proponujemy witaminy Eggersmann witaminy Horse Vital Plus, w postaci granulek, szczególnie w wersji 4 kg - pudełko - to ulubiony wybór naszych klientów

Mięśnie - dla koni, które są w treningu rozbudowującym mięśnie lub przebudowującym, szczególnie polecamy witaminy wspomagające mięśnie

Kopyta i sierść - szczególnie potrzebne i popularne są suplementy zawierające biotynę. Biotyna wspomaga wzrost rogu kopytowego, zapewnia błyszczącą sierść. Aby działała prawidłowo należy ją podawać przez dłuższy okres czasu

Stawy - stawy i więzadła u koni wymagają szczególnej opieki ze względu na przeciążenia jakim są poddawane. Warto zadbać o nie jeszcze zanim pojawi się jakikolwiek dyskomfort i używać ich dla zwiększenia wydzielania mazi stawowej. Absolutnym numerem jeden są preparaty firmy Cortaflex - glukozamina i MSM. Występują one w proszku i w płynie. 

Przeciwzapalne i przeciwbólowe - czasem zdarza się, że nasze konie zachorują lub doznają kontuzji. Znajdziesz tutaj suplementy, które wspomogą Twojego wierzchowca w rekonwalescencji i pomogą mu wrócić do zdrowia lub pomogą w ciężkim treningu. Szczególnie zwróć uwagę na Cortaflex Buteless. 

Uspokojenie i wyciszenie - potrzebne coś na wyciszenie? obawiasz się, że koń w transporcie nie będzie spokojny? Zaglądnij do tej kategorii, znajdziesz tu Keep Calm firmy VetFarmLab oraz Equanimity Over Horse.

Uzupełniające - coś dolega Twojemu koniowi? Sprawdź w suplementach uzupełniających jeśli potrzebujesz preparatu wspomagającego np. drogi oddechowe. Pasty dla koni sportowych znajdziesz również w tym miejscu. 

Smaczki - podstawa dla każdego koniarza. Dobrze wiemy, że żaden kopytny nam nie przepuści jeśli nie nagrodzimy go odpowiednio za zaszczyt dosiadania go :) Do wyboru mamy mnóstwo smaków. Granulki oraz naturalne ciasteczka Pegastro i Lopez. Cukru już dawno koniom, nie podajemy! 

W naszym internetowym sklepie jeździeckim znajdziesz suplementy cortaflex, stiefel i st. hippolyt. Na drogi oddechowe oraz inne uzupełniające firm over horse i equistro. To najlepsze firmy produkujące suplementy i witaminy dla koni. Witaminy ogólne najlepsze są niemieckiego producenta Eggersmann Horse Vital Plus . Dodatkowo nie zapomnij, że smaczki dla koni to najważniejsza rzecz dla Twego rumaka, naturalne ciasteczka Pegastro i Lopez to podstawa. Znajdziesz tu zarówno suplementy dla sportowych jak i rekreacyjnych wierzchowców. Są one niezbędne, aby zapewnić mu zdrowie i wyniki. Zadbaj o sportowca i kup mu pastę lub coś na uspokojenie i wyciszenie jak keep calm czy equanimity. Na stawy szczególnie polecamy waszą ulubioną firmę: Cortaflex, z której najceściej wybierajcie glukozaminę i MSM wspomagające stawy zarówno u koni jak i u ludzi.

sklepjezdziecki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl