sklepjezdziecki Siodło na miarę dla konia - co to jest?
Siodło na miarę dla konia - co to jest?

Siodło na miarę dla koni - co to jest?

 


Wpis ten dotyczy siodeł na miarę dla koni. W prostu sposób odpowiadamy na pytania - o co w tym wszystkim chodzi? Co to znaczy siodło na miarę lub siodło na zamówienie? Czy koń musi mieć specjalne siodło dla siebie?

Zapraszamy również do zapoznania się naszą ofertą sprzedaży siodeł na zamówienie w naszym sklepie jeździeckimhttps://kashtan.pl/pasowanie_siodel


Siodło na miarę dla koni - co to jest? Siodło na zamówienie? Siodło robione na zamówienie? Siodło na miarę dla konia? Siodło na zamówienie cena? Pasowanie siodeł? Saddle - fitting? Siodło pasowane do konia? Niedopasowanym siodłem jeździeckim robisz krzywdę koniowi, a nawet o tym nie wiesz

100% właścicieli koni, których poznałam nie chce krzywdzić swojego konia, narażać go na kontuzje i płacić za wizyty i zabiegi weterynarza. Dlaczego jednak są na to skazani?
Z powodu niewiedzy.
Z własnego doświadczenia i obserwacji wiem, że nieświadomość w zakresie dopasowania siodła do konia jest ogromna. Gdyby każdy właściciel konia wiedział, że może zapobiec obrzękom grzbietu, kulawiznom, zapewnić komfort koniowi i poprawić jakość chodów i samej jazdy na pewno by to zrobił. 

Każdy koń powinien mieć siodło na miarę dopasowane do swojego grzbietu.

Co to znaczy - siodło na miarę?

Siodło na miarę to nic innego jak siodło w odpowiedni sposób dopasowane do grzbietu Twojego wierzchowca. Takie siodło na zamówienie ma odpowiednie wymiary, które pasują tylko i wyłącznie na Twojego konia.

Czy siodło na miarę mogę zakupić w sklepie od ręki?

Niestety nie. Zakup nowego siodła na miarę wymaga wizyty saddle fittera w stajni gdzie znajduje się Twój koń i pobrania odpowiednich pomiarów. Następnie pomiary przekazywane są do siodlarzy, wykonawcy siodeł - firmy, która zajmuje się na co dzień wykonywaniem siodeł. Oczekiwanie na siodło na specjalne zamówienie klienta przeciętnie wynosi od 3 tygodniu do kilku miesięcy. Firma DAW-MAG, z którą współpracuje nasz sklep jeździecki zazwyczaj wykonuje siodła na zamówienie w czasie 3- 10 tygodni. 

DAW - MAG SIODŁO JEŹDZIECKIE
WSZECHSTRONNE HUBERT    

 

Jaka jest minimalna cena za jaką mogę dopasować nowe siodło?

Obecnie najtańsze nowe siodło, które z całym przekonaniem mogę polecić to DAW-MAG siodło wszechstronne Hubert. Jego cena w wersji standard to 3170 zł. 

Zobacz ofertę siodeł tutaj https://kashtan.pl/siodla.

 

Czy siodło na miarę to tylko nowe siodło?

Nie. Pasować można również siodła używane dobrych marek takich jak DAW-MAG, Prestige, Stubben, Kieffer itp.
Siodła nieznanych marek lub te poniżej ceny 3000 zł niestety nie nadają się do pasowania. Doradzam jednak skonsultować się z saddle fitterem i dopytać o siodło jak posiadasz lub chcesz zakupić. 

Czy ceny siodeł mają znaczenie?

Panuje przekonanie, że wystarczy kupić siodło znanej i cenionej marki. Wybór prestiżowych marek od lat cenionych za najwyższą jakość jest uzasadniony, natomiast nie ma żadnego związku z dopasowaniem siodła do konia. Równie dobrze grzbiet może zostać uszkodzony przez siodło bardzo drogie, jak i to z niższej półki. 

Podstawą jest dopasowanie siodła do grzbietu konia.
To nie samochód niestety. Siodło nie musi nam się podobać wizualnie. Ma pasować. Dobór siodła przypomina bardziej kupno butów niż samochodu.

 

DAW - MAG SIODŁO JEŹDZIECKIE 
SKOKOWE GRAND PRIX

 

Konsultacja z saddle - fitterem w sprawie pasowania siodeł 

Jeśli zdecydujesz się na konsultacje z saddle fitterem rozwieje on wszystkie Twoje wątpliwości odnośnie doboru siodła dla Twojego konia. Sprawdzi stan grzbietu i dopasowanie aktualnego siodła, które posiadasz. Przeprowadzi z Tobą wywiad na temat potrzeb Twoich i konia. 

Pobierze miarę z konia oraz dopasuje siodło do Ciebie. 

Siodło musi być dobrane nie tylko do konia, ale również do jeźdźca. Jeśli jeździsz w siodle niedopasowanym do Ciebie, nie możesz mieć poprawnego dosiadu co wpływa nie tylko na Twoją jazdę, ale na cały organizm Twojego konia.
Każdy z jeźdźców ma inną budowę anatomiczną i należy wybierać siodło o atrybutach zgodnych z budową jeźdźca. W razie potrzeby saddle fitter uwzględni niezbędne przeróbki w standardowym modelu siodła. 
W sporcie jeździeckim najbardziej pożądana jest szczupła sylwetka z klasycznymi proporcjami. 
O ile nad naszą wagą, mięśniami i gibkością możemy pracować to niestety na niektóre rzeczy nie mam wpływu. 
Długość nóg, długość uda i szerokość miednicy to cechy anatomiczne, które zależą od genetyki. 

Jeśli nie stać Cię na siodło na zamówienie np. kiedy pasza dla konia jest ważniejsza i przeznaczasz fundusze na nią to warto skorzystać z alternatywy. Warto wybrać konsultacje z saddle fitterem nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na kupno siodła. Saddle fitter pomoże Ci np. w doborze podkładki pod siodło lub oceni czy jaka kwota będzie potrzebna na zmiany w Twoim siodle, aby było one dobre dla Twojego konia. Zależy nam najbardziej na zdrowiu koni. Powie Ci też szczerze jeśli uzna, że niestety Twoje siodło nie nadaje się do jazdy. Czasem najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie zrezygnowanie z jazdy i lonżowanie, praca z ziemi, padok, spacery w ręce. Grzbiet konia jest najważniejszy, a nie ambicja, aby jeździć konno. W przyszłości przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Pomyśl najpierw o zdrowiu konia. Oczywiście siodło z podkładką absolutnie nie może dorównać temu pasowanemu na zamówienie. 

Zapraszamy do konsultacji z saddle fitterem https://kashtan.pl/pasowanie_siodel.

 

DAW - MAG SIODŁO JEŹDZIECKIE
RAJDOWE MAX   Cena dobrania siodła na miarę

Pasowanie siodeł na rynku jeździeckim, plasuje się różnie w zależności od sklepu jeździeckiego i danej marki.
Wg naszych badań rynkowych ceny kształtują się od 50 do 1250 zł. 
Koszt pobrania miary dla konia i jeźdźca w ofercie naszego sklepu jeździeckiego to 200 zł + dojazd liczony w przeliczeniu na kilometry od centrum Krakowa.

Cena weterynarza i leczenia konia w przypadku jazdy w niedopasowanym siodle 

Niedopasowane siodło może wywoływać szereg objawów: zaczynając od dyskomfortu po choroby wykluczające konia z jazdy konnej. 
Jeśli zwrócisz uwagę na to, że koń zachowuje się inaczej niż zwykle podczas jazdy lub siodłania powinno to wzbudzić Twój niepokój. 
Konie często pokazują nam, że coś jest nie tak. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie powiązać przyczynę i skutek. Bardzo często przy siodłaniu już koń okazuje dyskomfort. Kuli uszy, wierci się. Podczas jazdy wykazuje niechęć do ruchu naprzód, sztywność chodów, wygięcie, w którąś stronę lub jego brak. 
Nie wszystkie konie pokazują, że coś jest nie tak. To jeszcze gorsze, ponieważ zmiany zapalne i choroby mogą posunąć się za daleko, a my nawet o tym nie wiemy.

Widoczne zmiany na skórze grzbietu, który powinny być dla Ciebie alarmujące to rany, otarcia, opuchnięcia na grzbiecie. Nie biorą się one znikąd i trzeba się nad tym zastanowić zamiast zasypywać alantanem i wpychać pod siodło kolejną podkładkę.

Te zaniedbania mogą skutkować leczeniem przez weterynarza.
Na pewno drogi jeźdźcu obiło Ci się o uszy kissing spine syndrome (stykanie się wyrostków kolczystych), ostrzykiwanie grzbietu, niewyjaśnione, trudne do zdiagnozowania kulawizny. Bardzo często jest to spowodowane złym użytkowaniem konia pod niedobranym sprzętem. Warto o tym pomyśleć zanim będzie za późno i będziesz musiał wzywać co chwilę weterynarza do swojego wykluczonego z jazdy konia.

Taka jedna wizyta może kosztować jednorazowo 1000 zł.
Jeśli już Twój koń ma problem z kręgosłupem nie obejdzie się bez saddle fittera, weterynarza, masażysty, fizjoterapeuty, trenera oraz korzystania z pomocy zagranicznych specjalistów np. znanego pana młoteczka - p. Alberta Klimscha.

Warto zastanowić się czy problemy naszego konia nie wynikają przypadkiem z niedobranego sprzętu i zainwestować od razu w siodło na zamówienie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty https://kashtan.pl/pasowanie_siodel.

 

Czy tylko konie sportowe powinny mieć siodło na miarę?

Nie. Siodło na miarę powinny mieć absolutnie wszystkie konie.

 

DAW - MAG SIODŁO JEŹDZIECKIE 
UJEŻDŻENIOWE SYLWESTER

 

 

DAW-MAG - dlaczego warto wybrać siodło na miarę u polskiego producenta?

Marka DAW-MAG to najbardziej ceniony wytwórca siodeł w Polsce. Tradycja wykonywania siodeł u tego producenta pozwoliła na uplasowanie się w czołówce marek światowych zajmujących się wykonywaniem siodeł. Marka jest ceniona zarówno w Polsce jak i za granicą. 

Współpracujemy od lat z marką DAW-MAG i cenimy ją za jakość produktu i przystępną cenę. 
Produkcja w Polsce to największy z atutów tego producenta, podobnie jak termin wykonania, który nie przekracza 10 tygodni. 

Topowe modele to:

 

autor: Olga Weselak

 

http://www.siodlonamiare.pl 

sklepjezdzieckiNewsletter

Zapisz się i otrzymaj 5% zniżki na PIERWSZE ZAKUPY :) Otrzymasz specjalny kod e-mailem.

sklepjezdziecki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl