SIODŁA DLA KONIA - SIODŁA JEŹDZIECKIE 

W tej kategorii znajdziesz nowe i używane siodła dla konia czyli siodła jeździeckie, które posiadamy w internetowym sklepie jeździeckim.

Jakie wybrać siodło dla konia?


Współpracujemy z firmą DAW-MAG produkującą najwyższej jakości sprzęt do jazdy konnej, w tym rewelacyjne skórzane siodła DAW-MAG, które dostępne są w naszym sklepie. Firma DAW-MAG powstała w 1990 roku jako prywatne przedsiębiorstwo, którego tradycje rodzinne sięgają od 1968 r. Jej siedziba znajduje się w polskiej wsi Dobra Nadzieja, w województwie Wielkopolskim. 
Właścicielem DAW-MAGa jest Piotr Wysocki, rymarz  z ogromnym doświadczeniem i wielką pasją do sprzętu jeździeckiego, a całą swoją wiedzę wyniósł od swoich przodków. Celem firmy DAW-MAG jest produkcja najwyższej klasy i jakość sprzętu jeździeckiego, opartego na najnowszych technologiach i trendach w branży jeździeckiej. Przedsiębiorstwo DAW-MAG prowadzi także rekonstrukcję siodeł historycznych, naprawę sprzętu oraz serwis gwarancyjny ( na siodła zakupione w ich firmie, udzielają 4 lata gwarancji na terlicę oraz 2 letnią gwarancję na skórę).  

Naprawy siodeł konnych DAW-MAG

Zakład prowadzi także naprawy siodeł używanych obcego pochodzenia w którego zakres wchodzi:
- rozszerzanie przedniej części terlicy / łęku
- wymiana terlicy/łęku
- wymiana złamanego okucia terlicy / łęku
- wymiana waty wypełniającej poduszki w siodle
- dopychanie i usuwanie nadmiernego wypełnienia w przypadku twardej    poduszki
- wymiana naszyć kolanowych
- wymiana skóry na siedzisku
- rekonstrukcja poduszki
- rekonstrukcja całego siodła
- wymiana przystuł
- wymiana tybinek, klocków kolanowych
- zszywanie rozprutych części siodła

Siodła DAW-MAG

Wyprodukowane przez DAW-MAGa skórzane siodła do jazdy konnej cechują się: gatunkowo najlepszymi skórami z jakich są produkowane, niezwykłą precyzją wykonania, możliwością dopasowania do najbardziej nietypowo zbudowanego konia, wyjątkowymi elastycznymi terlicami, które posiadają również szeroki rozstaw ławek i szerokie poduszki, co zapewnia większą swobodę  pracy grzbietu konia. Najpopularniejsze skórzane siodła jeździeckie DAW-MAG: siodło wszechstronne DAW-MAG HUBERT, siodło skokowe DAW-MAG GRAND PRIX, siodło skokowe DAW-MAG Mściwoj Kiecoń, siodło ujeżdżeniowe DAW-MAG SYLWESTER, siodło rajdowe DAW-MAG MAX, siodło ujeżdżeniowe DAW-MAG DOMINUS.

PASOWANIE SIODEŁ DLA KONIA

 

Dzięki owocnej współpracy z firmą DAW-MAG, jako jedyni w Małopolsce profesjonalnie dopasowujemy skórzane siodła DAW-MAG do konia i jeźdźca. Posiadamy wykwalifikowanego Saddle-Fittera - Olgę Weselak, która dokładnie wymierzy wierzchowca w celu dobrania siodła. Do 20 km od centrum Krakowa przy zakupie siodła DAW-MAG zmierzymy Twojego konia GRATIS! (w przypadku odległości powyżej 20 km od centrum Krakowa cenę ustalamy telefonicznie). 

Rola siodła jeździeckiego 

Siodło do jazdy konnej to jeden z najważniejszych produktów w tej dyscyplinie jeździeckiej. Jest ono ważne zarówno dla jeźdźca jak i do konia. Jego odpowiednie dopasowanie umożliwia poprawną naukę jazdy konnej, a także pomaga uniknąć kontuzji u konia. Jest wiele rodzajów siodeł jeździeckich. Podstawowe siodło to wszechstronne. Od niego powinniśmy zacząć się uczyć jeździć na koniach. Większość ośrodków jeździeckich ma na swoim wyposażeniu. Najpopularniejszym w Polsce siodłem do jazdy wszechstronnej jest siodło Daw mag Hubert w wersji standard-https://kashtan.pl/pl/p/DAW-MAG-Siodlo-jezdzieckie-wszechstronne-HUBERT-wersja-standard/2099 Kupując siodło w naszym internetowym lub stacjonarnym sklepie jeździeckim w Krakowie możesz skorzystać z opcji dopasowania siodła do grzbietu konia, saddle-fittingu. Pomiary pobiera saddle-fitter, z którym współpracujemy www.saddle-fitter.pl. doradzamy Huberta jako pierwsze siodło. Kolejne najpopularniejsze w Polsce siodło to siodło skokowe daw mag grand prix. Najbardziej znaną dyscypliną jeździecką w Polsce są skoki przez przeszkody. Gp siodło konne idealnie usadza i jest pomocne zarówno w wychodzeniu do skoku jak i lądowaniu. Wybierz wersję exclusive, aby cieszyć się najwyższej jakości wyrobami skórzanymi. 
W naszym internetowym sklepie jeździeckim znajdziesz siodło idealne dla siebie i swojego konia. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktowania się z nami, chętnie doradzimy w wyborze siodła dla Ciebie i Twojego konia :) 

sklepjezdziecki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl