SANDEZIA SUCHA DEZYNFEKCJA - preparat do dezynfekcji stajni, boksów 

 

Co wyróżnia produkty do dezynfekcji pomieszczeń dla koni SANDEZIA od innych? 

Sandezia sucha dezynfekcja skutecznie zwalcza bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby. Niszczy stadia larwalne much i innych owadów znacząco redukując ich liczbę. SANDEZIA działa szczególnie w zawilgoconych pomieszczeniach.
Intensywnie osusza mokrą ściółkę zapobiegając przekształceniu się mocznika w amoniak i wydzielaniu się szkodliwych gazów. Preparat utrzymuje niskie pH, uniemożliwiając rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Zmniejsza ilość chorób w stadzie, ogranicza stosowanie antybiotyków i redukuje koszty leczenia, a w przypadku wystąpienia infekcji wspomaga leczenie.

SANDEZIA chroni konie przed:

-Rodokokozą źrebiąt
-Streptokokozą
-Ropnym zapaleniem tworzywa kopytowego
-Zapaleniem stawów u źrebiąt
-Nieżytem dróg oddechowych

Redukuje u koni:
-Liczbę upadków
-Koszty leczenia
-Ilość much w stajni

Stosowanie preparatu SANDEZIA skutecznie rozwiązuje problem gnijących strzałek u koni.

SANDEZIA Środek do suchej dezynfekcji stajni 

Przedstawiamy preparat do dezynfekcji budynków inwentarskich. Produkt skutecznie zwalcza bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby. Niszczy stadia larwalne much i innych owadów znacząco redukując ich liczbę.

SANDEZIA działa szczególnie w zawilgoconych pomieszczeniach. Intensywnie osusza mokrą ściółkę zapobiegając przekształceniu się mocznika w amoniak i wydzielaniu się szkodliwych gazów. Preparat utrzymuje niskie pH, uniemożliwiając rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Zmniejsza ilość chorób w stadzie, ogranicza stosowanie antybiotyków i redukuje koszty leczenia, a w przypadku wystąpienia infekcji wspomaga leczenie. Dzięki wysokiemu skoncentrowaniu składników mineralnych, preparat jest ekonomiczny i bardzo wydajny.

SANDEZIA ma działanie inhalacyjne, pomagające w oczyszczaniu dróg oddechowych zwierząt. Udowodniono poprawę efektów chowu, dzięki lepszemu dotlenieniu zwierząt, jak i zmniejszonej ilości przyswajalnych substancji toksycznych. Preparat powinno się stosować regularnie oraz gdy istnieje niebezpieczeństwo powstania chorób infekcyjnych np. w okresach okołoporodowych, przy odsadzaniu zwierząt od matek oraz przenoszeniu ich do innych pomieszczeń.

Korzyści stosowania preparatu SANDEZIA:
skuteczna i łatwa likwidacja bakterii, wirusów, grzybów oraz pasożytów;
szybkie pozbycie się wilgoci oraz nieprzyjemnych i szkodliwych gazów;
mniejsza liczba upadków zwierząt, szczególnie w niebezpiecznych okresach życia;
wzmocnienie procesów odpornościowych u młodych zwierząt i ptaków.
zmniejszenie stresu wynikającego z obecności owadów;
większe przyrosty wagowe i lepsze wykorzystanie paszy;
mniejsze zużycie leków oraz kosztów leczenia;
możliwość stosowania w obecności zwierząt;
mniejsza liczba chorób w stadzie;
mniejsze zużycie ściółki.
STOSOWANIE preparatu SANDEZIA:
Rozsypywać równomiernie na powierzchnię dezynfekowaną w dawce 50g/m 2 raz w tygodniu. Jeżeli pierwszy raz używamy preparatu SANDEZIA, to przez pierwsze 3 dni należy rozsypywać 50g/m 2 codziennie, później raz w tygodniu. Dezynfekcję można przeprowadzać w obecności zwierząt. W garści dorosłej osoby mieści się około 50g preparatu.

Przed położeniem ściółki zastosować 50-100g/m 2 preparatu (w zależności od jej grubości), następnie 50g/m 2 raz na tydzień sypiąc na ściółkę. W przypadku wystąpienia zagrożenia chorobą, zaleca się częstsze stosowanie SANDEZII np. 2-3 razy w tygodniu w całym boksie, a szczególnie w pobliżu miejsc podawania paszy i wody.

W celu dezynfekcji ścian i trudno dostępnych miejsc zawiesiną wodną, rozpuścić w proporcji 1kg proszku na 1,5 litra wody. Zużycie 1kg/15m 2 powierzchni.

Na produkt nie są w stanie uodpornić się żadne mikroorganizmy chorobotwórcze, dzięki czemu dezynfekcja jest długotrwała i skuteczna.

 

Preparat SANDEZIA uzyskał pozytywną ocenę i atest zakładu Toksykologii i Oceny Ryzyka - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie Nr PZH/HT-3298/2017.

SANDEZIA posiada również zezwolenie Ministra Zdrowia Nr 6992/17 na obrót produktami biobójczymi.

 

Zapraszamy również do oglądania innych produktów firmy SANDEZIA na stronie internetowej naszego sklepu jeździeckiego KASHTAN!

sklepjezdziecki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl