sklepjezdziecki Szkolenia dla koniarzy - najlepsze szkolenia jeździeckie
Szkolenia dla koniarzy - najlepsze szkolenia jeździeckie

Szkolenia dla koniarzy - najlepsze szkolenia jeździeckie

 

Jakie szkolenia dla koniarzy? Jakie kursy i szkolenia jeździeckie? Jakie są kursy związane z końmi?

Każdy jeździec i miłośnik, hodowca koni chce wiedzieć o tych zwierzętach jak najwięcej. Posiadacze wierzchowców, osoby jeżdżące konno chcą jeździć jak najlepiej i kształcić się w tym zakresie. W dzisiejszych czasach jest dużo szkoleń z dziedziny jaką jest jeździectwo. Jak wybrać najlepsze kursy, podczas których jak najwięcej się nauczycie? Przeczytajcie koniecznie dzisiejszy wpis w którym znajdziecie odpowiedź na to pytanie. 

Szkolenia jeździeckie zastosowanie

Szkolenia to ciąg zajęć poświęconych poszczególnym zagadnieniom, których głównym celem jest uzupełnienie czyjegoś wykształcenia, zdobycie wiedzy, albo uzupełnienie i doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych. 
Dlatego tak ważne jest, aby każdy jeździec poszerzał swoje horyzonty w jeździe konnej i uczestniczył w szkoleniach dla koniarzy. Konie, hippologia, jeździectwo to pojęcia o których naprawdę dużo należy się uczyć by poznać je dokładnie. Sama nauka jazdy konnej to nie lada wyczyn. Natomiast poznanie zachowania koni, nauczenia się ich mowy ciała, tego by konie jak najlepiej dogadywały się z osobami jeżdżącymi konno to warunek konieczny by osiągnąć sukces w jeździe konnej.

Szkolenia jeździeckie dla kogo są kierowane

Szkolenia dla koniarzy dedykowane są miłośnikom koni, hodowcą koni, jeźdźcom zaawansowanym i początkującym, zawodnikom, pasjonatom jazdy konnej, instruktorom jazdy konnej, trenerom, zootechnikom, lekarzom weterynarii. 

daw mag grand prix DAW MAG, SIODŁO JEŹDZIECKIE GRAND PRIX

Szkolenia jeździeckie, jakie rozróżniamy?

Możemy wyróżnić następujące rodzaje szkoleń dla koniarzy:

Szkolenia doskonalące dosiad jeźdźca,
Szkolenia z naturalnego jeździectwa,
Szkolenia z masażu koni,
Szkolenia z werkowania kopyt,
Szkolenia z żywienia koni,
Szkolenia z zachowania koni,
Szkolenia  z terapii czaszkowo-krzyżowej,
Szkolenia z termografii i diagnostyki u koni,
Szkolenia ze stretchingu koni,
Szkolenia z lonżowania koni,
Szkolenia z treningu koni. 

Szkolenia jeździeckie, na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Podczas wyboru odpowiedniego szkolenia, powinniście wiedzieć jaka tematyka Was interesuje. Jak już jesteście pewni, co chcecie dokształcać dokładnie sprawdźcie ofertę i plan zajęć szkolenia. 

Czym powinny się charakteryzować dobre oferty szkoleń jeździeckich:

- Zajęciami teoretycznymi i praktycznymi,
- Bogata tematyką wykładów,
- Odpowiednim zapleczem dydaktycznym,
- Wykwalifikowaną kadrą szkoleniowców,
- Szczegółowym opisem szkolenia,
- Wysokim poziomem merytorycznym szkoleń. 

Najlepsze szkolenia dla koniarzy

Sporządziliśmy dla Was zestawienie najciekawszych i najbardziej wartościowych szkoleń jeździeckich, z których naprawdę dużo się nauczycie i na które warto się wybrać. Poznajcie je: 

1. Szkolenia jeździeckie z Gerdem Heuschmannem

Gerd Heuschmann jest to doświadczony weterynarz (m. in. lekarz niemieckich ekip olimpijskich), profesjonalny jeździec. Jest on też autorem wielu książek w których pokazuje jak właściwy trening działa na konia i jak nie wolno konia użytkować. Przeprowadza wiele badań nad sposobami treningu koni, wyniki tych badań pokazują, jaki sposób treningu działa pozytywnie, a jaki rujnuje konie. Gerd wskazuje jakie błędy popełniają współcześni zawodnicy i trenerzy w szkoleniu. Podczas swoich szkoleń Gerd Heuschmann z naukową precyzją i prosto przedstawia co dzieje się w ciele konia przy różnych ustawieniach pod jeźdźcem. Anatomiczne i biomechaniczne zależności w ciele konia zrozumiale i czytelnie pokazuje swoim słuchaczom. 
Każdy jeździec, który chce osiągać jak najlepsze rezultaty w jeździe konnej powinien obowiązkowo wybrać się na szkolenia z Gerdem. 

uvex exxential kask jezdziecki UVEX
KASK JEŹDZIECKI EXXENTIAL

2. Szkolenia RWYM z Elaine Butler

koncepcja RWYM czyli "Ride with your Mind”, w oparciu o wiedzę m.in. z fizyki, psychologii, sztuk walki, tańca i anatomii, Mary Wanless rozwinęła wyjątkowe zrozumienie fizycznej i psychologicznej relacji, jaka zachodzi pomiędzy koniem a jeźdźcem. W rezultacie powstała jedyna w swoim rodzaju i niezwykle efektywna metoda nauczania jazdy konnej. Pod wieloma względami stanowi ona kontynuację (lecz na głębszym poziomie) metod nauczania takich pionierskich nauczycieli, jak Sally Swift. Elaine Butler współpracuje z Mary Wanless od 8 lat. Jest dyplomowanym instruktorem metody „Ride With Your Mind”. Przyjeżdża do Polski od sierpnia 2006 r, by podczas warsztatów pomóc nam odkryć nowe sposoby rozwiązywania starych problemów w relacjach z końmi.
Metoda „Ride with your Mind” pozwala każdemu jeźdźcowi zorganizować umysł i ciało w taki sposób, jak to robią jeźdźcy postrzegani jako “utalentowani”. Podczas zajęć tajniki umiejętności jeździeckich są przekazywane krok po kroku w przyswajalnych dawkach. Ukierunkowane techniki nauczania zwiększają świadomość ciała jeźdźca i dzięki temu są bardzo skuteczne. Przy pomocy wizualizacji pomagają zrozumieć nie tylko, co jeździec ma zrobić, ale także jak ma to zrobić. Takie podejście pozwala zaobserwować szybki postęp w wyjątkowo krótkim czasie.

3. Szkolenia z jeździectwa naturalnego z Katarzyną Jasińską 

Katarzyną Jasińsk jest bardzo doświadczonym instruktorem Naturalnego Jeździectwa. Metodami naturalnymi zajmuje się od 17 lat, w ciągu których doskonaliła swoje umiejętności w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła liczne szkolenia, między innymi zdobywając licencję instruktora szkoły Parelli Natural Horsemanship (2*).
Jest wychowanką najlepszych na świecie nauczycieli, m.in. Lindy i Pata Parellich, Karen Rohlf, Berniego Zambail'a, Waltera Zettle'a oraz dra Roberta Millera. Zajmuje się profesjonalnie treningiem ludzi i koni. Jest autorką licznych publikacji w prasie jeździeckiej, jej wykłady i szkolenia cieszą się dużą popularnością w całej Polsce. Prowadzi sajnię Partner w okolicach Krakowa, gdzie organizuje szkolenia jeździeckie z jeździectwa naturalnego, masażu koni, fizjoterapii koni.

4. Szkoleniadlakoniarzy.pl  

Prowadzą  ludzie z pasją, którzy chcą propagować wszelaką wiedzę dotyczącą koni i jeździectwa. Cześć ich działalności to organizacja szkoleń dla jeźdźców doświadczonych jak i początkujących. 
Oferują szkolenia z :

- Żywienia koni,
- Terapii Czaszkowo-Krzyżowej,
- Wczesnego szkolenia źrebiąt,
- Sprawności psycho-fizycznej jeźdźców,
- Masażu i stretchingu koni,
- Termografii i diagnostyki koni,
- Sztuki motywowania jeźdźca, zawodnika,
- Z pracy z napięciem mięśniowym. 

bryczesy do jazdy konnej start START BRYCZESY JEŹDZIECKIE Z PEŁNYM LEJEM HIGHLANDFULL

5. Szkolenia z DORAD 

Koncept DORAD prowadzi szkolenia z różnych obszarów tematyki jeździeckiej i wiedzy o koniach. 
Założyły ją Jolanta Matuszewska-Radwańska i Dominika Radwańska. Jolanta Matuszewska-Radwańska jest doktorem nauk medycznych, certfikowanym facylitatorem metody Horse Assisted Education, certyfikowanym studentem Parelli Natural Horsemanship, dyplomowanym arteterapeuta, permanentnym adeptem szkoleń w zakresie terapii w nurcie eriksonowskim, członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Horse Assisted Education (EAHAE) oraz międzynarodowej sieci profesjonalistów, zajmujących się uczeniem i terapiami w asyście koni - EAGALA (Equine Assisted Growth And Learning Associates). 

Dominika Radwańska jest magistrem socjologii, certyfikowanym Diet Coach, instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności jazda konna. Od zawsze zafascynowana ludźmi i końmi. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim zdobywała doświadczenie i kompetencje pracując w branży eventowej, marketingowej i badawczej. Pasjonatka Social Media i facebookowy ekspert. Studentka szkoły Parelli Natural Horsemanship. Ukończyła szkolenie naturalnego werkowania kopyt u Larsa Palo oraz brała udział w kilkunastu szkoleniach samodzielnej pielęgnacji kopyt organizowanych przez Koncept DORAD. Certyfikat Diet Coacha zdobyła w Instytucie Świadomego Rozwoju u mgr Urszuli Mijakoskiej – autorki tej metody. Nieustannie zgłębia obszary psychoterapii i rozwoju osobistego w wymiarze intelektualnym, duchowym i fizycznym.

Koncept DORAD prowadzi szkolenia z zakresu:

- Żywienia koni,
- Werkowania i pielęgnacji kopyt,
- Zachowania koni,
- Naturalnej jazdy konnej,
- Masażu koni.


Czytając bloga sklepu jeździeckiego Kashtan dowiecie się o wielu ciekawych szkoleniach, kursach jeździeckich. 

 

Autor: Wiktor Zalewski 

sklepjezdzieckiNewsletter

Zapisz się i otrzymaj 5% zniżki na PIERWSZE ZAKUPY :) Otrzymasz specjalny kod e-mailem.

sklepjezdzieckiSonda
Na jakim poziomie jazdy jesteś?
sklepjezdzieckiKategorie blog
sklepjezdzieckiArchiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
sklepjezdzieckiChmura tagów
sklepjezdziecki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl