sklepjezdziecki 101 ćwiczeń dla skoczka - co znajdziesz w tej książce?
101 ćwiczeń dla skoczka - co znajdziesz w tej książce?

101 ćwiczeń dla skoczka - co znajdziesz w tej książce?

 

Jakie książki jeździeckie, warto mieć na swojej półce? Jakie polecacie książki dla jeźdźców? Jakie książki na egzamin teoretyczny na BOJ? 101 ćwiczeń dla skoczka czy warto przeczytać? Jakie są najpopularniejsze książki jeździeckie? Które książki o koniach warto kupić? 

 

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się analizą popularnej w świecie jeździeckim książki jaką jest "101 ćwiczeń dla skoczka" Allen L. Publikacja ta pomaga osobą jeżdżącym konno, inaczej spojrzeć na konkurencję skoków przez przeszkody. Jest świetnym zbiorem ćwiczeń, który solidnie przygotuje Cię do pierwszych przejazdów, zdania odznaki jeździeckiej i do poprawnego pokonywania wyższych przeszkód. Jeżeli chcecie dokładnie poznać tę książkę, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł. 

101 ćwiczeń dla skoczka, kilka słów o autorach książki 

Allen Linda L., Dennis Dianna R to autorzy niezwykłej publikacji jaką jest 101 ćwiczeń dla skoczka,. 
Linda Allen jest profesjonalnym jeźdźcem i zawodniczką, licencjonowany sędzia oraz konstruktorka torów przeszkód. Linda L.Allen startowała w licznych konkursach w dyscyplinie jeździeckiej skoki przez przeszkody na poziomie Grand Prix w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Była członkiem zespołu Pucharu Narodów reprezentującego USA. 
Dianna R. Dennis jest jeźdźcem i pisarką która często współpracuje z magazynami jeździeckimi.

101 ćwiczeń dla skoczka, dla kogo jest skierowana?

Książka 101 ćwiczeń dla skoczka zawiera wiele praktycznych ćwiczeń dla jeźdźców początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych. Szukających skutecznych sposobów doskonalenia podstawowych umiejętności, skorygowania błędów czy wygładzenia techniki. 
Jest ona także cennym podręcznikiem dla instruktorów jazdy konnej poszukujących wskazówek pomocnych uczniom w zdobywaniu umiejętności i uprzyjemniających naukę. 
101 ćwiczeń dla skoczka jest przeznaczona także dla trenerów szukających systemu treningowego, który pozwoli krok po kroku wprowadzać konie w naukę pokonywania przeszkód i jednocześnie umożliwi skuteczne rozwiązywanie problemów pojawiających się na różnych etapach szkolenia koni w skokach. 
Książka ta jest także doskonałym zbiorem ćwiczeń dla doświadczonych zawodników poszukujących nowych sposobów osiągania i utrzymywania konkurencyjnego poziomu umiejętności, zarówno swoich, jak i koni.

101 ćwiczeń dla skoczka KSIĄŻKA
"101 ĆWICZEŃ DLA SKOCZKA" 
- ALLEN L.

101 ćwiczeń dla skoczka, co w niej znajdziemy? 

Przede wszystkim jest to pozycja w której znajdziecie ciekawe i praktyczne ćwiczenia przygotowujące jeźdźca i konia do skoków przez przeszkody oraz takie które pomogą doskonalić technikę skoku konia i osoby jeżdżącej konno. 
W książce  101 ćwiczeń dla skoczka zamieszczone są pomysły na jazdy z użyciem drążków, cavaletti i przeszkód. Podzielona jest ona na rozdziały, w zależności od zaawansowania i rodzaju pokonywanych przeszkód, w których jest wiele praktycznych i pomocnych ćwiczeń. Zawarte są w niej dokładne opisy zadań, zilustrowane obrazkami i przydatnymi komentarzami. 
Wszystkie ćwiczenia które są w tej pozycji, stworzone są przez zawodowych jeźdźców konkurencji skoki przez przeszkody. Dlatego stanowi ona tak cenną porcję wiedzy dla każdego miłośnika tej dyscypliny jeździeckiej. 
Autorki w książce także podkreślają wagę noszenia podczas każdego treningu odpowiedniego, ochronnego sprzętu jeździeckiego. W szczególności zwracają uwagę na wagę kasku jeździeckiego i kamizelki do jazdy konnej. Jeżeli chcesz jeździć konno i skakać przez przeszkody, obowiązkowo zaopatrz się w profesjonalny kask jeździecki z aktualnymi atestami bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Sprzęt do jazdy konnej znajdziecie tylko w sklepach jeździeckich

Jakie działy znajdziemy w książce 101 ćwiczeń dla skoczka:

Publikacja ta jest podzielona na 8 następujących rozdziałów:

1. Podstawowe ćwiczenia w stępie i kłusie. 
2. Przechodzenie od jazdy przez leżące drągi do skoków: ćwiczenia gimnastyczne. 
3. Szeregi gimnastyczne z różną ilością skoków z galopem pomiędzy przeszkodami. 
4. Zastosowanie szeregów gimnastycznych w jeździe z zakrętami w obu kierunkach i na wprost.
5. Ćwiczenia w galopie z dragami na ziemi. 
6. Ćwiczenia skoków w galopie. 
7. Problemy napotykane podczas treningu skoków. 
8. Ćwiczenia dla najbardziej zaawansowanych koni i jeźdźców. 

uvex exxential kask jezdziecki UVEX
KASK JEŹDZIECKI EXXENTIAL

101 ćwiczeń dla skoczka, książka jeździecka polecana przez zawodników i trenerów 

Wielu zagranicznych i polskich trenerów i zawodników czynnie startujących w dyscyplinie jeździeckiej skoki przez przeszkody i WKKW, poleca właśnie tę pozycję, jako podręcznik niezbędny dla każdego miłośnika skoków i jazdy konnej. 
Nasz wybitny szkoleniowiec Wojciech Mickunas tak pisze o książce 101 ćwiczeń dla skoczka:

"Uwaga jeźdźcy 101 ćwiczeń dla skoczka to doskonała, pomocna w treningach książka, zawierająca ćwiczenia sprawdzone w praktyce przez największych ekspertów konkurencji skoków przez przeszkody. Jest to znakomicie opracowany pod względem merytorycznym poradnik, który z pewnością stanie się jednym z Waszych ulubionych przewodników po ćwiczeniach doskonalących umiejętności Wasze i Waszego konia - skoczka. "

Andrzej Lemański, trener, mistrz Polski w skokach przez przeszkody o publikacji 101 ćwiczeń dla skoczka pisze:

"101 ćwiczeń dla skoczka polecam wszystkim szkoleniowcom, którzy prowadzą treningi skokowe zarówno z jeźdźcami początkującymi, jak i zaawansowanymi. Odpowiednio dobrane rysunki oraz właściwe rytmy stanowią podstawę do prawidłowego przejechania parkuru. Poszczególne rozdziały rozpoczynają się od bardzo prostych ćwiczeń, a następnie autorki systematycznie przechodzą do coraz bardziej skomplikowanych układów. Warto sięgnąć po tę książkę, ponieważ tylko dobre przygotowanie od podstaw gwarantuje późniejszy sukces." 

daw mag grand prix DAW MAG, SIODŁO JEŹDZIECKIE GRAND PRIX

101 ćwiczeń dla skoczka. dlaczego warto z niej korzystać? 

Jest to bardzo cenny zestaw ćwiczeń dla jeźdźców na każdym etapie zaawansowania. Zawiera wiele cennych uwag i wskazówek do poprawnego wykonania każdego zadania. Dzięki niej każda osoba chcąca doskonalić swoje umiejętności jeździeckie ma szanse rozwoju i wdrożenia czegoś nowego do swoich jazd. 
Olbrzymią zaletą tej publikacji jest zawartość czytelnych ilustracji do poszczególnego zadania oraz edukujących komentarzy do nich. Autorki książki opisują czego unikać w wykonaniu konkretnego ćwiczenia i co zrobić by je poprawnie zrobić. 
Jeżeli nie masz pomysłów na treningi, 101 ćwiczeń dla skoczka pomoże Ci urozmaicić jazdy i sprawić, że będą one ciekawe i kształcące. 
Ważne jest aby Twoje treningi nie były monotonne i powtarzalne, warto zmienić coś w nich, wdrożyć coś nowego, a publikacja 101 ćwiczeń dla skoczka będzie tu idealna.  
Jest ona także świetnym pomysłem na prezent dla koniarza. Jej bogata treść i duża ilość ćwiczeń wspomoże każdego jeźdźca.  
Tak samo jak w sytuacji, gdy borykasz się z jakimś problemem ze swoim koniem, stoisz z nim w miejscu lub chcesz, aby Wasza jazda cieszyła Ciebie i Twojego rumaka. Tutaj książka ta będzie niezawodnym pomocnikiem w osiąganiu coraz lepszych efektów w treningach. 
101 ćwiczeń dla skoczka polecana jest instruktorom i trenerom, by ich jeźdźcy mogli cieszyć się z inspirujących i efektywnych jazd. Ćwiczenia w niej zawarte skierowane są także dla bardzo zaawansowanych jeźdźców, dlatego książka ta dedykowana jest zawodnikom.  

Czytelne ilustracje do zadań, stosowne i edukujące komentarze i wskazówki do zadań oraz uwagi czego unikać  i jakich błędów nie popełniać w danym ćwiczeniu, czynią 101 ćwiczeń dla skoczka najlepszą książką dla każdego miłośnika jazdy konnej i skoków przez przeszkody. 

Wszystkie książki z serii 101 ćwiczeń, dostępne są w naszym internetowym sklepie jeździeckim Kashtan

 

Źródła:

"101 ćwiczeń dla skoczka" Allen L. 

 

Autor: Wiktor Zalewski 

sklepjezdzieckiNewsletter

Zapisz się i otrzymaj 5% zniżki na PIERWSZE ZAKUPY :) Otrzymasz specjalny kod e-mailem.

sklepjezdziecki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl