Wybierz najlepsze ogłowie dla Twojego konia

Ogłowie to podstawa rzędu jeździeckiego. Służy do podtrzymywania wędzidła w pysku konia.
Jego budowa to paski policzkowe, nagłówek, naczółek, nachrapnik, skośnik i podgardle. W rękach jeździec ma wodze, które przyczepione są do wędzidła. 

Ogłowie dobieramy w zależności od predyspozycji. Najpopularniejsze jest ogłowie z nachrapnikiem kombinowanym. Inne często wybierane rodzaje to meksykański i hanowerski
Rozmiary od najmniejszych do największych - shetty, pony, cob, full i x-full. 

Warto wybierać ogłowia z podszyciem i dbać o prawidłową ich pielęgnację środkami do pielęgnacji skór.

Ogłowia skórzane zwane również uzdami to jedna z dwóch podstawowoych rzeczy, które musisz kupić koniowi jako pierwsze. Drugie to oczywiście siodło. Najpopularnijesze jest to z nachrapnikiem polskim czyli kombinowanym. Daw mag robi najlepsze w Polsce tranzelki i cały sprzęt skórzany takie jak popręgi, wodze, napierśniki i puśliska. Ogłowie daw mag świadczy o prestiżu. Skóra jest miękka, a wzory piękne. Podobnie jak przy kantarach rozmiar zależy od rasy konia. Dla kucyków shetty, dla kuców pony, dla hucułów, arabów i czasem koni małopolskich rozmiar cob. Full pasuje zdecydowanie na większość koni np. wielkopolskie. X-full jak przy kantarach nadaje się dla koni zimnokrwistych. Wybierz ogłowie z podszyciem, aby mieć pewność, że nic nie obetrze Twojego konia. 

Najlepsze ogłowia dla Twojego konia znanych i cenionych producentów dostępne tylko w naszym internetowym sklepie jeździeckim. 
Szczególnie polecamy wytrzymałe i solidne ogłowia skórzane firmy DAW-MAG. Są one niezwykle eleganckie, odporne na wilgoć i wykonane z najwyższej jakości skór krajowych. 
Ogłowia DAW-MAG znajdziesz w naszym sklepie jeździeckim w wielu wariantach i kolorach. 

sklepjezdziecki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl