Derka dla konia

Jeśli Twój koń potrzebuje derki to dobrze trafiłeś! W naszej ofercie znajdziesz wybór derek na każdą część sezonu. Derki dzielimy ze względu na pory roku na derki letnie, zimowe i przejściowe. Jeśli Twój koń jest golony to zestaw derek jest niezbędny. Warto również mieć zapas derek przy niespodziewanym wydarzeniu lub kolce. Powinieneś posiadać przynajmniej jedną derkę polarową do osuszenia konia po treningu i jedną grubszą np. padokową z polarem od spodu na wypadek kolki - wtedy konia należy ogrzać. Możemy również używać derek wewnątrz stajni i na zewnątrz: derki padokowe, stajenne. 

Derka polarowa 
najpopularniejsza z derek, którą każdy koń i jeździec powinien posiadać w swoim asortymencie. Przydaje się zarówno przed jak i po treningu oraz w każdych okolicznościach kiedy potrzebujemy konia osuszyć. 

Derka padokowa przeciwdeszczowa 
to specjalna derka z nieprzemakalnego i materiału odporna na deszcz i wiatr. Derka stajenna przypomina troszeczkę kołdrę, jest ciepła i koniecznie zarówno derka padokowa jak i stajenna muszą mieć pasy pod brzuchem i pod nogami, które uniemożliwiają przesuwanie się derki. Jeśli zostawiacie konia w derce bez pasów konieczny będzie obergurt - pas do derki.

Derki do stosowania na treningu: derki treningowe tzw. półderki. Mają wycięcie na siodło, bardzo przydatne w terenie. Półderka odblaskowa jest coraz popularniejsza w Polsce. Warto zakupić taką jeśli jeździsz w tereny - dla swojego bezpieczeństwa. 

Derka siatkowa 
cienka derka z dziurkami z lekkiego materiału używana na padoku. Ruch derki odstrasza owady, jeśli derkę popsikamy środkiem na owady tworzy dodatkową barierę dla owadów. 

Derka zimowa 
jest to derka z wypełnieniem, która jest nie tylko ocieplana, ale również chroni przed warunkami atmosferycznymi. Niezbędna dla koni golonych w zimie, warto również się w nią zaopatrzyć przy ryzyku kolek. 

Kaptur do derki 
możesz byc odpinany lub na tworzy przedłużenie derki, przydatny do każdej z derek, ponieważ zwiększa nam powierzchnię konia, którą chronimy przed mrozem lub owadami. 

Przyda się również derka padokowa przeciwdeszczowa, nie tylko na chłodne dni, ale na wszelki wypadek w razie kolki powinna się znaleźć w każdej pace. Końska derka siatkowa przeciw owadom zebra to ostatnio hit na lato. Owady nie widzą dokładnie gdzie znajduje się koń - nie widzą jednej wielkiej plamy. Znajdź odpowiednie okrycie na każdą porę roku w naszym internetowym sklepie jeździeckim. - derka zimowa z wypełnieniem 300 g to priorytet dla koni golonych na zimę.

sklepjezdziecki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl