Znaleziono produktów: 148

DAW MAG - producent najwyższej jakości sprzętu jeździeckiego, w tym rewelacyjnych siodeł na konia 

 

Historia firmy Daw Mag 

Firma istnieje jako przedsiębiorstwo prywatne od 1990 roku, z tradycjami rodzinnymi sięgającymi aż do roku 1968. Produkują siodła jeździeckie, uprzęży szorowe oraz inny sprzęt jeździecki. Dysponują możliwością przygotowania wzornictwa według życzenia i wymagań klienta – posiadają własne zaplecze projektowo-badawcze. Mają pracowników tylko z wieloletnią praktyką i wysokimi kwalifikacjami zawodowymi. Produkcja wyrobów DAW-MAG odbywa się w oparciu o najnowsze technologie i przy użyciu materiałów o wysokich parametrach technicznych. Dzięki temu produkty DAW-MAG znalazły się na rynkach zagranicznych między innymi w: Anglii, Austrii, Danii, Holandii, Francji, Norwegii, Islandii, Niemczech, Włoszech, Rosji, Szwecji.
Prawie każdy z produktów DAW-MAG może być dopasowany do indywidualnych potrzeb i wykonany w jednym z czterech podstawowych kolorów skóry: czarny, ciemny brąz, jasny brąz oraz naturalny. By stale być na czasie i nadążać za panującymi w branży trendami, często odwiedzają różnego rodzaju imprezy targowe i wystawowe w kraju i za granicą.

Dlaczego warto inwestować w produkty jeździeckie firmy Daw Mag? 

Daw Mag to polska marka jeździecka znana i ceniona na całym świecie. W ich ofercie znajdziesz między innymi profesjonalne skórzane siodła do jazdy konnej, ogłowia na konia, popręgi, puśliska, czapraki, uprzęże. Wszystko wyprodukowane z wielką dokładnością i niezwykłym kunsztem. Ich sprzęt do jazdy konnej dostępny jest w dobrych sklepach jeździeckich. 

Rewelacyjne siodła na konia DAW MAG 

Każdy model siodła DAW-MAG produkowany jest w kilku wariantach:
STANDARD – wykonane są w całości ze skór produkcji krajowej
EXCLUSIVE – wykonane są w większości ze skór importowanych
SUPER – wykonane są w całości ze skór z importowanych, zamki firmy Sprenger
DE LUXE – wykonane są w całości ze skór importowanych, zamki firmy Sprenger, małe i duże tybinki pokryte miękką skórą bukatową.
Wszystkie wersje siodeł są wykonane z wyselekcjonowanych skór I gatunku. W wersjach exclusive, super oraz de luxe stosują skórę antypoślizgową na siedzisku, naszyciach kolanowych oraz na poduszkach.
Elastyczna terlica w siodłach Daw Mag wykonana z żywic zbrojonych tkaninami z włókien szklanych stanowi podstawowy element każdego siodła. Wszystkie posiadają podłużną stalową sprężynę i wymienny metal, co tworzy potrzebną stabilizację w całej konstrukcji i pozwala na zmianę rozstawu przedniej części o jeden rozmiar. W przedniej części przymocowane są zamki bezpieczeństwa otwierające się w razie upadku z konia. Elastyczność zapewniają taśmy polipropylenowe przymocowane w górnej części wraz z miękką nie odkształcającą się pianką „Memory Shape” wyłożoną na wierzchu.
Nowoczesne technologie zastosowane przy produkcji siodeł DAW-MAG pozwalają na swobodę ruchu konia, w tym pracę grzbietu i łopatek.  

Skórzane siodła Daw-Mag

Siodło wszechstronne Daw Mag Hubert 

Siodło wszechstronne Daw Mag Oskar

Siodło wszechstronne Daw Mag Classic 

Siodło wszechstronne Daw Mag Junior 

Siodło skokowe Daw Mag Grand Prix 

Siodło skokowe Daw Mag Millennium 

Siodło skokowe Daw Mag Mściwoj Kiecoń 

Siodło skokowe Daw Mag CH&W 

Siodło skokowe Daw Mag Vicky

Siodło crossowe Daw Mag Leopard 

Siodło ujeżdżeniowe Daw Mag Sylwester 

Siodło ujeżdżeniowe Daw Mag Dominus 

Siodło rajdowe Daw Mag Max  

Siodło rajdowe Daw Mag Max Pro 

Siodło bezterlicowe Daw Mag Cezar 

Siodło wojskowe Daw Mag

Siodło żołnierskie  Daw Mag

Indywidualne dopasowanie siodła DAW-MAG do konia i jeźdźca

Żeby siodło pod jeźdźcem nie przesuwało się z uwagi na ruch łopatek, skątowanie i długość przedniego łęku (widelca terlicy) musi być dopasowane do budowy łopatek konia. Produkowane w firmie DAW-MAG terlice posiadają również szeroki rozstaw ławek i szerokie poduszki, co zapewnia większą swobodę pracy grzbietu.
Oprócz tego, warunkiem koniecznym dla zapewnienia dobrej komunikacji między jeźdźcem a jego wierzchowcem jest elastyczność terlicy. Dzięki niej jeździec może precyzyjnie działać swoim ciężarem na grzbiet konia.
Zwłaszcza u koni o krótkim grzbiecie, u których wykrok zadu przekracza linię tylnego łęku, istotne jest, by siodło nie ograniczało pracy grzbietu, ale elastycznie podążało za ruchem konia.

Saddle fitter sklepu jeździeckiego Kashtan oferuje profesjonalne pasowanie siodeł Daw Mag do konia i jeźdźca. 

sklepjezdziecki do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl